Úvodná stránka » Napíšte nám » Forum Goldwing

Nezabudnite prosim napísať do políčka kontrolný kód ktorý sa nachádza v pravo vo vyšrafovanom políčku.

Pravidlá uživateľov diskusného fóra:

1.Do fóra zasielajte textové píspevky na témy spojené s klubom GWCSK, jeho členov,motorkiek/značky GW-/ a príbuzné témy.

2.Osobné spory si vybavujte prosim súkromnou korešpondenciuou a nezaťažujte tým toto fórum.

3.Sú zakázané sprosté slová a iné vulgarizmy -takéto príspevky budú vylúčené s tohto fóra.

4.Predaj a kúpu píšte do sekcie Inzercia s fora budu vymazané. 

 Za pochopenie ďakujeme.

Pridať komentár


Zvýraznené položky sú povinné.

Prehľad komentárov

 1. duplikát (dedo2, 19.3.2014 21:31:37) Odpovedať

  Zdravím vedenie GW Slovakia a zároven ich chcem poprosit o zaslanie duplikátu ukončenia členstva v klube.Nakolko moj velmi vážny zdravotný stav mi bohužial posedné dva roky neumožnoval zučstnovat sa zrazov a VH,pri poslednom tel.rozhovore som Bohušovi slubil,že určite prídem,ale bohužial som v den konania VH skončil na Urgentnom príjme v nemocnici PB.V dnešných dnoch ked sa už troška zotavujem a zaujímam o bežný život ,som sa dozvedel pre mna velmi nepríjemnu správu o vylučení a neviem akým sposobom som písomne rozhodnutie VH nedostal,preto, by som láskavo chcel poprosit vedenie GW o zaslanie duplikátu písomneho rozhodnutia ukončenia členstva/udajne to malo takýto oficialny názov/Pokial by boli nejaké náklady naviac pri zaslaní rozhodnutia pre klub pre teraz udajne už nečlena Dušana Hoštáka -niektorí ma poznaju aj pod zn-dedo2,všetko uhradím,len by som si toto vylučenie/ukončenie členstva/chcel zaramovat,medzi ostatné fotoobrázky,ako napr.celtifik a pod.Nerad by som bol,keby aj takýto formát v mojej zbierke chýbal.Ešte raz všetkých pozdravujem a dufam že sa tohto roku budem častejšie s vami stretávat niekde na zrazoch.Dušan Hošták-dedo2.

 2. Odpoved pro Igora (Wing, 3.3.2014 5:17:02) Odpovedať

  Igore jaky vozik byl pripojeny za tento GW nemam tuseni a ani sem po tom nepatral. Jake privesy maji tebou zminovani panove tez netusim Jak je na GW u mne na plosine tazne je to vzdy duvod k maximalni ostrazitosti Jak vidim ze GW byl kdysi padnuty a zamaskovany opravuji bouracku ci na GW je ci bylo v minulozti tazne / coz se samozrejme da lehce poznat / provedu vzdy kompletni inspekci ramu Na vsech i skrytych mistech. VZDY ! I kdyz treba majitel tvrdi ze netreba ze je to v pohode. Ne. Tu jde o zivot ci zbytek zivota na invalidnim voziku posadky. Sam vis jak si chtel koupit svuj GW zavolal si me VIN a co jsme zjistili ze......a odpoved na posledni otazku. U 18 tky co nikdy netahala vozik a nikdy nebyla havarovana sem nikdy prasknuty ram nenasel. Tak cau a pekny tyden ti preju snad sem ti uspokojive odpovedel. Igore kdybys k tomu jeste cokoliv chtel vedet cislo na me mas nedavno jsme jednu zalezitost probrali founem. Mam ted jeden megarepas zanedbane a znicene 18tky od " Ligy Majstrov " tak sem moc psat nebudu z casovych duvodu a nerozptylovani se. RichardS aka Wing

 3. Pozor na prívesy (Igor H, 2.3.2014 14:49:50) Odpovedať

  Risko a aky typ privesu tahal ten zmienovany goldwing tahal taky ako ma Zdenko a Bohuš alebo ako Marian?Sú tieto lomy alebo praskliny skutočne od vozika alebo si to spozoroval aj u takých ktoré vozík netahaju.
  To je dost zaujímava téma .

 4. Kontrola ramu pod stupackami spolujezdce - POZOR na PRIVESY ! (Wing, 2.3.2014 12:50:26) Odpovedať

  Dalsi neprijemnost panove ! Vrele doporucuji u modelu 2001-2005 ktere NEMAJI zesileni ramu pod stupackami spolujezdce a tem KTERI TAHAJI VOZIKY necht si dukladne zkontroluji trubky ramu PO CELEM OBVODU pod stupackami spolujezdce. Treba demontovat stupacky 2 imbusy a pod nim trojuhelnikovy plastovy kryt ramu s 3 imbusy s plochou hlavou dukladne ram ocistit zkontrolovat zejmena odspodu. Mam ted pripad na jedne strane 50% a druhe cca 70% obvodu prasknuti ramu mimo svaru jen unavovy lom trubky uprostred mezi svary. Samozrejme treba zkontrolovat i pricne vyztuhy pod nadrzi pred zadnim tlumicem na horni strane ramu pod spolujezdcem horni svary trubek do ramu a klasiku velke svary zespodu u expanzky Praskle trubky pod stupackami spolujezdce nejsou zvenku viditelne a bezne je nikdo nekontroluje. Od 2006 jiz jsou v techto mistech vyztuhy i kdyz ani zde ram neni dimenzovany jako tazne vozidlo. Takze opet velky pozor. RichardS aka Wing.

 5. Varovani pred chromovymi kryty predni brzdy u Airbagu (Wing, 28.2.2014 7:02:34) Odpovedať

  Nekteri kvazi odbornici montuji bez skrupuli na 18 tky verze s Bagem chromove kryty predni brzdy ktere NEJSOU urceny pro tyto verze. Airbag ma delsi vylozeni od spodniho kluzaku leveho vykyvneho trmenu a cely trmen / strmen / je dale od kluzaku teleskopu nez u verzi bez Bagu. Nepasujici dil tzv opravi uriznutim horniho oka krytu a pry to pasuje a je to v pohode. Neni !!! Jak se levy trmen pri brzdeni vykyvne smerem vzhuru a stlaci sekundarni brzdovy valec nad nim ktery brzdi vnejsi pistky zadniho trmenu tak maly nepasujici kryt kotouce pritiskne cep sekundarni pumpy a brani mu ve vraceni. Cili zadni kolo zustane zabrzdeno ! At uz na miste a stroj je nepohyblivy ci pri jizde zustanou zadni desticky sevrene coz ma devastujici ucinky jak na oblozeni i kotouc. O moznem pozaru a havarii ani nemluve. Projevuje se to presne jak svolavacka na sekundarni valec. Kamaradovi takhle tento tyden zustalo zablokovane zadni kolo po zastaveni. Opravil sem to tak ze jsem mikrofrezkou vyriznul presny tvar vykyvneho cepu do nepasujiciho krytu kotouce tesne okolo vykyvneho cepu a pro jistotu udelal i svolavacku na valec. A jak znamo Airbag ma vetsi sanci na zablokovani sekundaru nebot je pumpa prichycena 4 srouby a mezikusem cili vule v montaznich otvorech se tam scitaji a je vetsi sance k blokaci. Verze bez Bagu ma srouby jen 2. Cili kluci pozor !!! Kdyz se vam to stane na ceste je jedinna sance. Sundat kryt kotouce dat jej do kufru a rozhybat levy trmen aby sekundar volne chodil a hlavne se vracel. Kdyz zustane i tak zasekly tak vysroubouvat torx spojujici horni oko vykyvneho cepu leveho trmenu se sekundarni pumpou silou pumpu uvolnit tahem dolu a dojet nouzove domu bez horniho torxu funkcniho sekundarniho valce a tim i nebrzdicich zadnich vnejsich pistku. Dojet se tak da. Takze panove s Bagem a s krytem prednich kotoucu mrknete se na vuli horniho oka trmenu a krytem kotoucu. Drhnout tam bude !! Psano z mobilu tak prominte mozne preklepy. Cauko a pekny vikend kluci ! RichardS aka Wing. + 421 / 0905 320 396.

 6. Goldwing,Kwasaki,BMW?...? (Igor H, 23.2.2014 8:37:07) Odpovedať

  Touring the World on a Moto Guzzi Spada ,www.guzzioverland.co.uk

 7. Rudanek Zlin (Rudanek, 16.2.2014 11:41:16) Odpovedať

  Nazdar slovensti bratia Goldwingari. Asi jste všichni ještě nedocenili jakeho mate spickoveho odborníka na nase stroje Gw kamaráda Richarda Winga. Rad si dam 330 km do Presova,protoze to co predvadi je exelentni,opravdu umi!!!!! R.

 8. diagnostika Honda na GW k dispozici (Wing, 14.2.2014 16:38:35) Odpovedať

  Tak hoši podařilo se mě dnes pořídit volně neprodejnou diagnostiku orig Honda, která umí naprosto vše, na co si lze jen vzpomenout ,včetně ABS,airbagu atd. Data se zaznamenávají i během jízdy , když se jakákoliv závada objeví byť jen občas, lze jí totiž mobilně připojit na GW , / či jakoukoliv jinou Hondu / a načíst tak data za reálného provozu.Režim Doktor je jasný, ten má všechny data čidel,vstřikú předstihu,snímačú v paměti, tak okamžitě ukáže předepsané hodnoty dle VIN stroje, a porovnává je s naměřenými aktuálními daty.
  Čili, když budete mít nějaký problém či špek, na co se dosud nedalo přijít či opravit , víme řešit už i to.
  Hezký víkend pánové. RichardS aka Wing +421/905 320 396

 9. koleso (Igor H, 14.2.2014 12:58:57) Odpovedať

  Bohužial momentalne sa nenachadza v systeme ziadna ponuka.Treba sledovat kazdy den .

 10. koleso (Igor H, 14.2.2014 12:14:51) Odpovedať

  PS.pozri ešte vo vyhladavaci www.autofra.sk je to slovenský sprostredkovatel na tovar z polska,tam nájdeš kolesa aj na GW 1800 ale rozhodne si over u predavajuceho či nie,rovnaný .Predajcu vyberej podla referencíí ,tovar ber len od tých čo maj 99,9% pozitívnych referencíí.Ja sa terz pozriem či tam je nejaká ponuka sa priatelsku cenu a hodim sem čislo oferty/ponuky /to si už potom nájdeš lahko sam.Igor.H

 11. koleso (IgorH, 14.2.2014 12:08:43) Odpovedať

  Milan vo všeobecnosti je late kolesa zakázane rovnať,sú z ľahkých zliatin a pri naraze sa mení štruktura materiáli,sam si to vieš jednoducho overiť na hliníkovej tyčke ohni ju a v mieste ohybu je ten material jemne popraskaný to iste sa deje aj s diskom ale ta zmena štruktúry materálu je viac do hlbky,pri jeho rovnaní sa ešte viac naruší jeho kompaktnosť.U motocykla je to podla mna sebevražda,napriek tomu sa rovnajú tieto disky ,niektoré pneuservisy disponujú rovnačkami tuším Tureckej výroby lebo pokial viem tak v ramci eu je ich výroba zakázaná.

 12. koleso (milan, 14.2.2014 10:17:58) Odpovedať

  potreboval by som dáky kontakt na niekoho kto dokáže vyrovnat zadné koleso GW 1800 dík.

 13. Oznam (Bohuslav R, 12.2.2014 10:38:25) Odpovedať

  Prezident a GWCCZ , pozývajú našich členov GWCSK na medzinárodný zraz Gold Wing v Ostrave dňa 10-13. 7. 2014. Po celú dobu zrazu je pre našich členov ,a učastnikov zrazu pivo zadarmo ,vstup na základe členskej karty GWCSK. Bližšie info u Bohuslav R.

 14. Zdenkovi (Repko a Božka, 12.2.2014 10:22:04) Odpovedať

  som zabudol ,a to som ešte není dôchodku, popriat vela zdravia bezpečných km na moto aj životom.

 15. Prechádzka po raji (Arpi -Krtko, 10.2.2014 19:47:08) Odpovedať

  Pekné počasie, suchá cesta, žiadny štrk... Nevydržal som. Mám prvých 60 km za sebou. Paráda! Ave Goldwing!

 16. Ďakujem (Zdeno, 10.2.2014 9:18:54) Odpovedať

  Ďakujem Vám šeckým

 17. Oslavenec (Pelon, 9.2.2014 18:40:29) Odpovedať

  Všetko najlepšie praje Pelon a Monika

 18. Gratulacia (Laco, 9.2.2014 18:10:57) Odpovedať

  Secko secko najlepsie k meninam od Laca aKristiny

 19. zdenkovi :-) (blonďák, 9.2.2014 12:47:30) Odpovedať

  Vsetko najlepsie k meninam, vela zdavia a stastia na cestach Ti praje feri a iva

 20. IgorH počet 18tek (Wing, 6.2.2014 14:36:40) Odpovedať

  No do svolávačky na sekundární válec 1.12.2011 byly zapojené všechny co do té doby byly vyrobeny. Celkem 125 000ks 1800tek a v tom byly i modely již na rok 2012 z Japonska. Koncem loňského roku sem kdesi zachytil údaj dosud vyrobených 142 000 a v tom jsou již 2013 i 2014tky. Nejmasivnější ročníky , co se týká počtu prodaných kusú byly 04 a 06, těsně pod 40tks/rok, jinak běžná produkce oscilovala okolo 20tkusú rok, po přestěhování z USA samozřejmě je propad prodeje .

 21. Počet GW (Igor H, 6.2.2014 14:05:51) Odpovedať

  Existuje niekde info kolko bolo vyrobenych GW 1500aGW 1800?Dakujem

 22. Fuš-puš (Igor, 6.2.2014 13:53:15) Odpovedať

  Risko ale sak tu tie fota hod ved tam nebude spz a moze to byť velmi zaujimave a poucne.
  To chces povedat ze tie predosle upravy niekto robil takto samodomo na novej GW?.. .
  Ale fakt Risko daj tie fotky Arpi hadam nebude namietat..Dakujem.

 23. Arpi - poděkování (Wing, 6.2.2014 13:17:00) Odpovedať

  děkuji Ti moc a moc příteli za vlídná slova a slova uznání, moc mne potěšili, děkovat nemusíš, dělám to pro potěšení z výsledku a ten je myslím si výmluvný.
  Jen doufám , že dotyčnému fušerskému zmrdovi , co je schopen sletovat celé GW dráty dohromady / po pár měsících již vyskratovanými, místy prosekaných a obnažených vodičú od pantú topcase a jinde, poletovaným předním kolem s blatníky a chromovanými boky vše dohromady že nejde ani vyndat kolo / tak, že nelze ani GW servisovat, vytavených pájkou šišatých děr do všech součástek a opět vyhlodaných PÁJKOU 8 děr do kufrú a topcase , tak že do nich tekla voda, všechny závity v plastových doplňcích i víku topcase rozervané bateriovou vrtačkou, dá již letos někdo velmi - velmi dúrazně na srozuměnou, že NIČIT cizí nové GW je vrchol zmrdoviny. Do cizí 33000eurové motorky pájkou vyhlodávat vytavením díry ? To co je kurva ?!!!! A Tvá motorka nebyla bohužel vyjímkou ,ale asi 7dmou v pořadí, kterou jsou musel po dotyčném dávat do pořádku a uvést do lidského stavu. Bytostně nesnáším, když kdokoliv ničí GW , lhostejno čí ta moto je, ale on je naprostý fušerský extrém a mám na něj ultra nerva.
  Ty víš, že mám nafocených asi 500 fotek z jeho prasáren, zatím je neuveřejněním jako varování,ale třeba nato taky jednou dojde.....
  Jsem příteli moc rád že jsi nadšený,škoda jen toho výše popsaného, mohli jsme si oba ušetřit nervy a měsíc práce a čekání.
  Tak zatím čauko ! RichardS aka Wing

 24. Blue Dream (Arpi, 6.2.2014 10:57:39) Odpovedať

  Práca bola úplne zložitejšia: úplne nová elektrika - nie je vidieť ani jeden kábel, t.j. zázrak, samozrejme osvetlenie, nový podvozok (progresiv., hyperpro), špičkové okuliare, xenóny, úprava nastavenia podvozku za jazdy, sofistikované umiestnenie zásuviek na nabíjanie baterie, spotrebičov a kompresor, spevnenie veka zadného kufru, nastavenie ventilov, tempomatu, bŕzd a mnoho ďalších vecí. Asi tak 560 hodín práce. Moto je lepšia ako za nova. Dúfam. Nech je už jar...

 25. Blue Dream (u, 6.2.2014 10:39:05) Odpovedať

  No moc pjekné.krása.

 26. Blue Dream (Arpi - Krtko, 6.2.2014 9:09:41) Odpovedať

  http://ulozto.sk/uploaded/5014201050500696142/42559164/27727c455b86769b53b68010d06e4592?uploaded=1&p_hash=

  Naživo je to úplne brutálne iné

 27. Blue Dream (uslintany, 5.2.2014 20:02:02) Odpovedať

  Arpi tak to je od teba mimoriadne necitlivé ked tu nohodiš nejaku fotečku nechceš sa s nami podelit o tú radosť,maj ohlady ved poniektorý tu slintáme od nedočkavosti kedy ho uvidíme,ja som už minul cely kotuč /500m/papiera co tak slintám.Prosím prosím náku fotoPretože kým bude jar to už môžem vonat aj fialky od spodu.Vdaka.

 28. Blue Dream (Arpi - Krtko, 5.2.2014 13:54:21) Odpovedať

  Uff! Každý deň chodím k môjmu GW do garáže a v teplíčku si dávam s ním kávu. Rozmýšľam o tom, aký je pre nás vzácny človek, ktorý s takou starostlivosťou, láskou a zodpovednosťou sa stará o naše GW. Veru, asi by som ho nezveril do "značkového" servisu, keď som mal tú česť sledovať Rišovu prácu. Máme šťastie, že ho tu máme a že je ochotný nielen poradiť ale prevádzať vysoko odborné servisné úkony. Aj touto cestou mu chcem poďakovať za tú nervydrácajúcu robotu, ktorú mal (aj vďaka jednému "superodborníkovi" na GW) s mojou láskou. Díky Ti Riško a prajem Ti aj do budúcnosti veľa chuti, síl a pohody. Zároveň navrhujem, aby mu podľa platných stanov GWC mu pri najbližšej príležitosti bolo udelené čestné členstvo v GWC.

 29. Milan (Jozef NZ, 4.2.2014 19:46:07) Odpovedať

  Jasné, že som sa zlakol ! Veď kto by na nás dával v Alpách pozor :):):) Vôbec som tomu nerozumel a nechápal som prečo ďakuješ TY !?!? Som rád , že si OK a nemáš žiadnu škodu. Už nech je tu jar !!!!! Ahoj !

 30. Jozef NZ (Milan, 4.2.2014 14:25:17) Odpovedať

  Jožko môj práve mi volal Rišo, že máš o mňa strach:). Kamarát kúpil bielu 18 u vás v NZ a stou nám Rišo pomohol tak som chcel poďakovať to je celé. Ale som rád, že sa tak o mňa bojiš.:) Čús. Milan

 31. Milan (Jozef NZ, 4.2.2014 12:07:28) Odpovedať

  Ahoj Milanko. Čože ?? Čo sa stalo ?? O čom to píšeš ??

 32. Srdečná vďaka Wing ! (Milan, 4.2.2014 8:32:57) Odpovedať

  Touto cestou chceme poďakovať Richardovi z Prešova ,že opakovane a nezištne pomohol náhradnými dielmi spojazdnit rozbité GW ! Riško ešte raz ďakujeme ! Milan

 33. oslavenec (strapaty, 27.1.2014 20:01:59) Odpovedať

  Pekny zbytok sviatku pohodicku zdravie Bohušom:) praje Strapaty s Vincom a Tiborom..;)

 34. dobré (p, 25.1.2014 7:10:34) Odpovedať

  Great Italian Motorbike Display /youtube/

 35. otazka (dodo, 24.1.2014 20:20:17) Odpovedať

  viete mi povedať ake mate skusenosti s pneumatikami.neviem ktore si mam obuť na 1800 r.v.2012 ďakujem

 36. Lojza (Wing, 24.1.2014 18:56:37) Odpovedať

  To je to nejmenší ventily. Klidně se ozvi na jaře telefonem na +421 / 905 320 396 a domluvíme se co a jak, uviďíš jakou pak budeš mít raketu....a ne cesťaka a budeš z toho vyvalenej, jako všichni kdo si nechali poradit . Na jaře mě to stejně líp vyhovuje, díky Blue Dreamu, co se nám trošku protáhnul ,mám teď časové resty a 4 velké kompletky mě teď čekají v rychlém sledu, tak musím teď fakt máknout. Zatím si Lojzo rozmysli co, zda jen ty ventily , nebo se ti nezdají i jiné věci, či to necháš celé na mě. Co je vždy na každém GW : rozhasený ventily, brzdy nebrzdí jak by měli resp mohou brzdit , přední vidle je na bláto a většinou i ložisko v krku, a samozřejmě je celý suchý vše vrže nic se nehejbe jak má, kufry blbě zavíraj,zpátečka vázne plyn jde ztuha atd = vše " zadubený " Jak se standartní kuličkové Koyo uvolní,což je tak po 30tkm tak jak vznikne jen minimální vúle, tak se rychle vybijí dúlky a hotovo, nemá smysl je pak ani dotahovat budou skákat přes dúlky. Jak ti poprvé lupne z horních brejlí při prudším brzdění, je po nich = vyhodit . Mám samozřejmě okamžitě k dispozici jak origo Koyo, či kuželíkové AllBalls ale to je jen přebalované čínská sračka a vytlači spodní kroužek taky do 30tkm = čisté bláto škoda dávat, nebo kuželíková japonská Koyo či Nachi.Čili to osobné považuji za nutnou jarní krasojízdu, brzdy,vidle, krk ,náplně. Jestliže se ti nelíbí že stroj je nízko či se v zatáčkách vlní též to vyřešíme snadno.
  Nuže tak zatím hodně zdaru a tak 2-3týdny před termínem, co by ti vyhoval ,cinkni a dohodneme se.
  Čus RichardS aka Wing

 37. Ventily (Lojza, 24.1.2014 12:41:09) Odpovedať

  Richarde už se hlásím,ale až bude teplo.

 38. Igore (Wing, 23.1.2014 19:17:08) Odpovedať

  Jednoducha vec Nech si ode me udelat motor a sam uvidis. Povidani dokola a polemiky ze to neni mozne je nikamnevedouci bludna past Ukazana plati jako vzdy Cau R

 39. Miery miierky mierčičky (Igor, 23.1.2014 19:05:06) Odpovedať

  Riško vieš ze Ťa uznávam ale Zdeno má pravdu a nepasoval sa za žiadneho hovorcu, občas trošku hodne moc preháňaš.V zásade si asi myslel 0.05 nem v tisícinách.
  A prosím Ť nevybuchni .Šak nende o život.

 40. hmm. (Igor, 23.1.2014 18:49:07) Odpovedať

  Knowing my limits Goldwing/Youtube/

Zahájenie sezóny 2022

20220506_155940.jpg

Články

22.6.2016

Dunlop Elite 4

Nová Dunlop Elite 4 pneumatika s vysokým kilometrovým výkonom má svoj ​​debut.

archív

Informácie o Slovenskej Republike

 

 

mapa.gif (originál)

Tiesňové telefonné čisla:

Policia:158

Hasičská záchranná služba:150

Zachranná služba:156, 16 155

Mestská polícia:159

Integrovaný záchranný systém SOS:112

Asistenčná služba:

NAMK:18 123

RESCUE:16 154

Rychlostné limity:

Mesto:50 km/h

Mimo mesto:90 km/h

Dialnica:130 km/h

 

 

Predpoveď počasia