Úvodná stránka » Články » Automatický vyvažovák kolesa na GL 1800

 

Automatický vyvažovák kolesa

na GL 1800

 

Výhody dlhšej životnosti pneumatiky až o 35% až 50% pneumatiky, v nižších teplotách 10% až 15%. Zlepšené brzdenie. Väčšiu stabilitu. Znižuje vibrácie. Znižuje únavu vodiča  na dlhých cestách. Pneumatika má zvýšenú priľnavosť. Tiež sú k dispozícii p29204_image2.jpg (normálna)re GL1800 trikes

Už nikdy nebudete musieť prevažovať pneumatiky. Väčšina ľudí si neuvedomuje, že aj keď sú nové pneumatiky perfektne vyvážené, po dobu  životnosti pneumatiky dochádza k opotrebeniu dezénu a kruhovitosti pneumatiky a tým sa stáva pneumatika nevyvážená.

Tradične jediný spôsob, ako udržať pneumatiky perfektne vyvážené je neustále prevažovanie  raz za niekoľko tisíc kilometrov.

Automatický vyvažovák  rieši túto otázku,  eliminuje potrebu a zachováva vyváženosť pneumatík po celú dobu jej životnosti. To zaisťuje plynulejšiu jazdu a dokonalú rovnováhu bez ohľadu na to, koľko kilometrov prejdete, čo predlžuje životnosť pneumatiky, znižuje alebo celkom odstránené vrúbkovanie pneumatiky, a tým sa znižuje teplota samotnej pneumatiky

 

Ako to pracuje?                                        


Automatické vyvažovačky sú tenké dosky, ktoré sa ľahko namontujú na skrutky  rotora brzdy kolesa. Pomocou odstredivej sily, voľne pohyblivé závažia (durametal a syntetické kvapalina) v uzavretej balanceri disku sú automaticky distribuované presne podľa potreby a tím zabezpečia dokonalú rovnováhu a vyváženosť kolesa.

Automatické vyvažovačky začínajú  pracovať od 35-40 km/h v závislosti na priemere kolesa. K tomuto dochádza, dávno predtým, než vibrácie začnú pôsobiť z dôvodu nevyváženosti kolesa, ktorá je pri rýchlostiach nad 60 km/h.

 

Jednoduchá inštalácia

Po demontáži predného kolesa sa demontujú brzdové kotúče a namontujú sa automatické vyvažovaky po oboch stranách  kolesa.

29205.JPG (normálna)

 

Zadné koleso sa len demontuje a automatický vyvažovák sa len nasunie na kolesové skrutky a vykoná sa spätná montaž kolesa.

 

29206.JPG (normálna)

 


Čo je vo vnútri?


Automatická vyvažovačka sa skladá z dvoch častí.

Po prvé, Durametal - tvrdená zliatina olova podobná oloveným brokom, ale 10 krát ťažšia.  Tá zostane presne tam, kde je to potrebné pre vyváženie kolesa..

Po druhé, Dampening Fluid - proprietárne syntetické oleje určené pre prevádzku v extrémnych podmienkach. Krúžky sú naplnené asi do1 / 3  touto tekutinou. Jeho funkciou je mazať, tlmiť vibrácie.

Cena : 290 €


Zahájenie sezóny 2022

20220507_124723.jpg

Články

22.6.2016

Dunlop Elite 4

Nová Dunlop Elite 4 pneumatika s vysokým kilometrovým výkonom má svoj ​​debut.

archív

http://www.in-pocasie.sk/

Informácie o Slovenskej Republike

 

 

mapa.gif (originál)

Tiesňové telefonné čisla:

Policia:158

Hasičská záchranná služba:150

Zachranná služba:156, 16 155

Mestská polícia:159

Integrovaný záchranný systém SOS:112

Asistenčná služba:

NAMK:18 123

RESCUE:16 154

Rychlostné limity:

Mesto:50 km/h

Mimo mesto:90 km/h

Dialnica:130 km/h